Úplněk 13. srpna - Jsem tvůrce svého života

08.08.2011 23:11

Úplněk 13. srpna - Jsem tvůrce svého života

 

 

Název: Jsem tvůrce svého života

Kdy: sobota 13.8., začátek ve 20:30 h - úplněk

Konstelace: Slunce ve Lvu, Luna ve Vodnáři

 

Jedinečnost a dary Lva jsou osvobozeny Vodnářem. Jsem tvůrce svého života. Oslavuji svůj život, své emoce, svou individualitu. Osvobozuji svou kreativitu. Říkám ano sám sobě a své tvůrčí síle. Miluji sám sebe. Tvořím! Jsem jedinečný/á. Kalendář síly 2011

 

Meditace:

Najděte si místo, kde je vám dobře a kde nebudete rušeni. Můžete si připravit oltář z předmětů, které máte rádi a které symbolizují věci či energie, které jsou pro vás důležité a nějak významné. Pusťte si hudbu, při které se dobře medituje (já mám oblíbenou např. Enyu) a zapalte svíčku.

Pohodlně se usaďte či položte a několikrát se zhluboka nadechněte. Vnímejte, jak vzduch proudí celým vaším tělem. Neexistuje nic jiného než tady a teď, vy jste plně přitomni. Osvoboďte se od myšlenek a jen pozorujte své pocity v tomto okamžiku, na tomto místě.

Poté se přeneste do svého srdce a rozhlédněte se. Před sebou máte celý svůj život v podobě živého obrazu. Sledujte jednotlivé tahy, uvědomte si kdy a za jakých okolností některé prvky vznikaly. Nejprve prociťte jednotlivé části a poté se na celý obraz podívejte jakoby z odstupu. Pozorujte, jaké emoce ve vás vzbuzuje. Uvědomte si, které části jsou či byly pro vás důležité a zda chcete, aby i nadále byly vaší součástí. Pokud ne, poděkujte za ně a rozlučte se s nimi...

Možná máte pocit, že je již plátno plné. Najednou se ale vznesete a z odstupu nyní vydíte, že pomalovaná je jen malá část. Plátno je mnohem větší než jste čekali. Uvědomte si, jaké pocity ve vás toto zjištění vzbuzuje a proč.

Chcete pokračovat v započatém díle nebo začnete od nuly? Chcete zůstat v původním obraze nebo chcete stvořit nový? Má se váš dosavadní život stát základem pro nový obraz nebo použijete jen jeho část? Je to jen na vás. Ať už se vám ale váš původní obraz líbí nebo k němu máte výhrady, uvědomte si, že je to vaše dílo a že vás dovedlo tam, kde jste teď. Naučilo vás to, co umíte - udělalo z vás umělce a tvůrce svého vlastního života... Poděkujte mu tedy z celého srdce. A chvíli setrvejte v pocitu vděčnosti.

Nyní nastal čas podívat se na plochu, která se vám odkryla. Jakým způsobem ji zaplníte? Odkud začnete? Jaké barvy přidáte? Co byste si v životě přáli? Jaké pocity chcete zažívat? Uvědomte si, jak neuvěřitelně pestrá je paleta barev - od světlé až po tmavé - bez tmavých ty světlé nevyniknou a naopak. Všechny jsou krásné a všechny mají své místo. A nyní začněte tvořit. Můžete kreslit lidi a místa, můžete namalovat svou vysněnou práci, dům či zahradu, můžete malovat pocity a emoce. Nezapomeňte ale tvořit ze Srdce. Nechte pracovat intuici i podvědomí, neodmítejte však ani nápady vaší mysli. Přidejte do svého obrazu radost a smích. Nakreslete řeku života, oheň tvořivosti, svěží a hravý vítr, vystihnete krásu a hloubku země. Váš obraz může být konkrétní, ale i abstraktní. Je to váš obraz a váš život. Tvořte. Nechte však prostor i pro nečekaná překvapení a pro Boží vůli - tvořte jej společně - v souladu a jednotě.

Až budete mít pocit, že je již pro tento okamžik obraz hotový, opět si jej prohlédněte. Můžete porovnat oba - předchozí i ten nový. Pokud jste je propojili, vnímejte, jak spolu ladí. Jaké pocity to ve vás vzbuzuje? Opravdu s vámi nový obraz rezonuje? Pokud ne, vždy jej můžete upravit či začít od začátku...

Pokud jste se svým dílem spokojeni, uvědomte si, kde se nyní nachází - ve vašem srdci a tam také zůstane - tak dlouho, jak jen budete chtít. Můžete přidat modlitbu či poděkování. Pohlaďte obraz očima a pomalu se vracejte zpět do celého svého těla. Zhluboka dýchejte a vnímejte, jak se pocity z vašeho nového výtvoru rozprostírají do každé buňky. A nyní toto vše vyšlete i do svého okolí - naplňte tím celý pokoj. Uvědomte si, jak vaše přání a sny letí na paprsku nahoru - ke Zdroji - a zároveň na dalším paprsku dolů, do středu Matky Země, kde se ukotví. Staniž se.

 

Pokud vás některé věci překvapily nebo upoutaly, zapište si je. Mohou být důležité pro vaše příští směřování.