Přání a vánoční zamyšlení

23.12.2010 21:51

Slibuji, že se budu krotit. :-) To zamyšlení nechám jen v několika bodech. Je to takové shrnutí, co jsem si v poslední době znovu uvědomila a opět začala "praktikovat", protože mi to velmi pomáhá tak možná to pomůže i vám:

1) Propojení s Matkou Zemí - ačkoli pravděpodobně nikdo z nás není "původem" ze Země, tak naše fyzické tělo a část naší duše zde (minimálně v této době a inkranaci) je a je tu z nějakého konkrétního důvodu. Matka Země je nádherná živoucí bytost a přináší nám nejen lekce a výživu, ale i lásku. Proto nebuďme vůči jejím darům slepí a pomáhejme jí a děkujme. Přinášejme jí i nadále Lásku a Světlo. Buďme s ní ve spojení stále. Toto spojení přinese mnoho požehnání i nám.

2) Vděčnost - jsem velmi vděčná. Zemi za to, že jsem zde našla další domov a že se o mne tak krásně stará a přináší mi tolik krásného a dobrého. Životu, Bohu, Bohyni, Andělům (všech hierarchických hodností), Bytotem Světla a Lásky, Vesmírným Bratrům a Sestrám, svému Srdci, Duši, Vyššímu Já, Tělu a Všemu-Co-Je. A jsem velmi vděčná za nádherná setkání s vámi všemi - bez ohledu na to, co jeden druhému přinášíme. Jsem vděčná, že jsem vaší součástí stejně jako vy jste mojí.

3) Žehnání, modlitby, meditace. Meditace a modlitby jsou úžasným způsobem relaxace, regenerace, nalezení vnitřního míru a rozpoznání další cesty. Jsou také způsobem "služby" i "dostávání" darů. Umožňují setkávání na úrovni duší a propojení se Vším-Co-Je. Žehnání je dalším mocným "nástrojem". Tím, že žehnáme (můžete i v duchu) lidem a situacím, které potkáváme, tak vlastně svou cestu určitým způsobem osvětlujeme a pročišťujeme. A žehnat lze i jídlu - je to takové projevení vděčnosti Matce Zemi, všemu z čeho to jídlo je a těm, kteří ho připravili. Tím způsobem se jídlo i energetizuje a očistí. Nedoporučuje se jíst ani maso a hlavně ne úprava v mikrovlnce, ale nevím jak vy, ale já na "nepoužívání" mikrovlnky zapomínám (nebo jsem možná líná) a na přechod na makrobiotickou stravu nejsem ještě připravená, takže tohle je takové zjednodušení. Nemá cenu nic lámat přes koleno.... a popravdě, když jídlu požehnám, více mi chutná :-). Dalším "dobíječem" je i Slunce. Dávám si vodu na okno na dobytí - pro sebe i kytičky a docela nám to svědčí. A energie Slunce a vody je teď velmi důležitá. Pokud je to jen trochu možné, pobývejte co nejvíc venku - začleňte Vodu, Vzduch, Zemi i Slunce (případně oheň v podobě Svíček nebo hořícího krbu) opět do svého života. Je a bude to velmi důležité!!!

4) Péče - o tělo, duši, srdce i mysl. Buďme na sebe opravdu hodní. Zasloužíme si to - všechny naše části. Tancujme, hýbejme se, radujme se, buďme.

5) Hlídání myšlenek a slov - na to obzvláště pozor. Síla myšlenek a slov je (obzvláště u nás) v současné době stále větší a toto posilování bude pokračovat, takže nezapomeňte a "přivolávejte" si jen to, co v životě opravdu chcete!!!

6) Hojnost - už jen malá poznámka. Při překládání rituálu Hojnosti se mi stále vybavovala věta z pohádky Byl jednou jeden král (Sůl nad zlato). Maruška tam králi Já Prvnímu (svému otci) podává slánku (že má tvar grálu - všimli jste si?) a říká asi toto: "Pokud budeš chtít posolit krajíc všem, pak z ní nikdy neubude. Pokud bys chtěl sůl ale jen pro sebe, nebude soli ani tolik, aby sis osolil vlastní krajíc."

 

Tak ale už dost mentorování.

 

Přeji nám všem co nejkásnější Svátky (a nejen ty) - plné Lásky, Světla, Vyrovnanosti, Vnitřního (i vnějšího) klidu a míru, Hojnosti a Zázraků. Také nám přeji, abychom si - obzvláště v tuto dobu - uvědomili, že jsme všichni Jeden se vším, co je. Že je Bůh naší součástí stejně jako jsme my součástí jeho a že jsme důležitou součástí Planety Země i celého Univerza a Země a celý Vesmír je v nás. Abychom si vzpomněli, že nic, co jednou bylo spojeno, nebude nikdy skutečně odděleno. Že pokud otevřeme svá srdce, můžeme se spojit s kýmkoli - ač už je kdekoli. A aby naše Světlo, Láska, Pokora a Soucit stále sílili a ozařovali cestu nejen nám, ale i všem kolem.

 

 

S Láskou, Pokorou a Vděčností Vaše Posvátné Srdce M.

 

 

 

Pro www.posvatnesrdce.cz Marie Kuchařová