Do Egypta s Milošem Matulou - ZRUŠENO - Exim Tours nedokázal zajistit menší skupinu ani zorganizovat cestu na přání - nově Miloš spolupracuje s Hammock Adventures

18.08.2011 18:20
Zájezd "Veká meditační cesta do Egypta" aneb "Achnaton a Nefertiti: Po stopách faraonů Slunce"
 
TERMÍN: 2. - 16. listopadu 2011
 
Prodejce: EXIM tours, Petr Klouček, odd. péče o VIP klienty: tel.: (+420) 241 090 740 begin_of_the_skype_highlighting (+420) 241 090 740 end_of_the_skype_highlighting, e-mail: p.kloucek@eximtours.cz
 
Mimopražští zájemci + zájemci ze Slovenska: kontaktujte p. Kloučka s tím, že vyřešíte smlouvu po e-mailu a platbu provedete na udaný účet převodem či složením přes pokladnu v bance. Účastníci ze Slovenska obdržíte č.ú. v EUR.
 
Níže najdete program zájezdu:
 
Den 01

Přílet na letiště v Hurghadě: 1.turnus: (02NOV PRGHRG čas bude upřesněn později)

Setkání na letišti, asistence při vyřizování vstupních formalit (vízum) společně se zástupcem egyptské CK. Transfer z Hurghady do Káhiry, ubytování v hotelu OASIS PYRAMIDS, večerní setkání + seznámení skupiny s programem, přenocování v hotelu.

Den 02

Snídaně v hotelu, poté návštěva Gízy s pyramidami & 2hod. meditace ve Velké (Chufu/Cheops) pyramidě + návštěva u tlapy Sfingy: Stéla snu (privátní meditace bude uskutečněna ještě před otevřením areálu=cca od 6 do 8h ráno) (fakultativně: projížďka na velbloudech kolem celé planiny Gíza - doporučuji!), oběd, (večer fakultativně: Sound&Light show u pyramid-doporučuji!), večeře + přenocování v hotelu.

Den 03

Snídaně v hotelu, celodenní návštěva: Memfis/Mennofer, Sakkara (areál Džoserovy stupňovité pyramidy) & Abu Sir & Dahšúr, meditace + oběd během výletu, večeře a nocleh v hotelu.

Den 04

Snídaně v hotelu & naložení zavazadel & návštěva Egyptského muzea až do cca 15-16h & Transfer do El Minya autobusem, večeře + přenocování v hotelu v El Minya.

Den 05

Snídaně v hotelu & návštěva Tel El Amarny, někdejšího Achnatonova města ACHETATON , meditace, k večeru transfer zpět do hotelu, večeře + přenocování v hotelu v El Minya.

Den 06

Snídaně v hotelu, odjezd se zavazadly & 2. návštěva Tel El Amarny, někdejšího Achnatonova města ACHETATON, meditace & návštěva hraniční stély "A" v Tuna el Gebel + Transfer do Luxoru, ubytování a přenocování v Luxoru.

Den 07

Snídaně v hotelu a celodenní výlet do chrámů v Abydosu (Oserion + Květ života + záhadné hieroglyfy ) a Dendeře (denderský zvěrokruh + starodávná "žárovka") + meditace Abydos + Dendera, oběd, večer návrat do hotelu v Luxoru, večeře a přenocování v hotelu v Luxoru.

Den 08

Snídaně v hotelu, (před snídaní fakultativně: let balonem nad Luxorem a Údolím králů: doporučuji!) , po snídani návštěva Luxor Muzeum, po obědě návštěva Údolí králů i královen, Memnonovy kolosy, Del el Bahri-zádušní chrám královny/faraona Hatšepsut, Ramesseum, Malkata, meditace dle čas. možností, večeře a přenocování v hotelu + fakultativně: Sound and light show v Karnaku - doporučuji!

Den 09

Snídaně v hotelu, odjezd z hotelu se zavazadly, návštěva chrámu Karnak & meditace ve svatostánku u bohyně Sachmet, transfer + nalodění na parník (4 noci s plavbou po Nilu z Luxoru do Asuánu) & oběd na palubě, po obědě návštěva chrámu Luxor, večeře & přenocování na lodi.

Den 10

Snídaně na lodi, plavba do Esny přes zdymadlo v Esně + oběd na palubě & návštěva chrámu v Esně (+ dle možností meditace) + plavba do Edfu. Večeře & přenocování na lodi.

Den 11

Snídaně na lodi. Návštěva chrámu v Edfu, věnovanému bohu Horovi, individuální meditace v postranních kaplích chrámu. Oběd na palubě během plavby do Kom Ombo. Návštěva chrámu Kom-Ombo, věnovanému bohům Sobekovi a Haroerisovi. Plavba do Asuánu,večeře a přenocování na lodi.

Den 12

Snídaně na lodi. Transfer z Asuánu do Abu Simbel + návštěva skalních chrámů v Abu Simbel, (meditace dle časových možností), poté zpět do Asuánu, večeře & přenocování na lodi.

Den 13

Snídaně na lodi + naložení zavazadel + návštěva Asuánské přehrady, Nedokončeného obelisku a chrámu bohyně Eset na ostrově Philak/Philae + návštěva chrámu Kalábša + meditace (fakultativně: projížďka felukou po Nilu - dle časových možností tento či předchozí den - doporučuji!). Poté transfer z Asuánu do Hurghady, po příjezdu do Hurghady večeře & přenocování v hotelu.

Den 14

Snídaně v hotelu + volný odpočinkový den po náročném okruhu v hotelu v Hurghadě s programem All inclusive, program + meditace po dohodě v hotelu či u moře.

Den 15

Snídaně v hotelu + All inclusive , Transfer na letiště v Hurghadě k odletu do CZ:

Odlet bude upřesněn.

______________________________________________

Poznámky k programu:

Dle možností v hotelech a na lodi (předběžně přislíbeno) a dohody se členy meditační skupiny je možnost se vždy večer po večeři (nebude-li fakultativní program mimo hotel) sejít v salonku k programu a případné další meditaci.

Před odjezdem bych rád uskutečnil setkání členů - aspoň pro pražské účastníky - mimopražským a účastníků ze Slovenska bude zaslán informační e-mail.

Doporučuji si opatřit moji knihu "Achnaton a Nefertiti, faraoni Slunce".

Doporučuji si opatřit pro potřeby "dezinfekce" alkohol s sebou: např. domácí slivovice a meruňkovice nad 50% ideální! :) Další doporučení ohledně stravy v Egyptě si řekneme na info schůzce či cestou do Egypta.

Cena: cca 48.490,-Kč/os ve dvoulůžkovém pokoji na 14nocí/15 dnů s popsanými službami. Příplatek za jednolůžkový pokoj: 18.790,-Kč. V ceně nejsou započítány fakultativní služby vč. meditace ve Velké pyramidě (cca 80,-USD/os dle počtu účastníků). Povinné bakšišné ve výši cca 50,-(USD/os. + 15,-USD/os. vízum bude vybíráno po příletu na letišti v Káhiře.

Těším se na setkání s vámi! :)

  • Ubytování:
  • 03 noci Oasis pyramids Hotels v Káhiře nebo podobný s polopenzí
  • 04 noci na lodi Ms Nile Tivoli Cruise 4* nebo podobná s plnou penzí
  • 03 noci Pyramisa Isis Luxor nebo podobný s polopenzí
  • 02 noci Mg Nefertari Elmaniea 4* (Ex Siva Nefertari ) nebo podobný s polopenzí
  • 02 noci In Prima Life Makadi Hurghada nebo podobný s All Inclusive

www.milosmatula.cz